Новини

Новини

 Густо, майна - Четирима лауреати на конкурса "FLAME" в Париж, Франция са пловдивчани.

Густо, майна - Четирима лауреати на конкурса "FLAME" в Париж, Франция са пловдивчани.

21.4.2010 г. 10:00:40

 

 Невръстните пианисти Николай Маринов, Александрина Попова, Веселин Стоянов и Петър Димов донесоха три първи и една втора награда. Те са ученици в Националното училище за музика и танц "Добрин Петков".

В състезанието са участвали 140 момичета и момчета от класове по пиано, цигулка и пеене. Нашите таланти - възпитаници на Светла Косева, са преборили съученици от цял свят с таланта и сценичното си присъствие.

Марица

Информацията по-долу е от Пловдивгайд.

Ето го и сайта на конкурса.

А ето го и списъка с лауреатите:

 

2010 RESULTATS JEUNES PIANISTES

21e CONCOURS "FLAME"2010

CANDIDATS JEUNES PIANISTES

GROUPE 1 (6 à 9 ans)

9h30 à 11h:                                                       PRIX                                          POINTS

1- Ambre ANCEL (France)                                   3                                                82

2- Adrija CAPLIKAITE (Lituanie)                          1                                                93

3- Camille CARACHET (France)                           1                                                93

4- Nicolas CHATELAIS ( France)                          1                                                92

5- Liutkus DOVIDAS (Lituanie)                             1                                                92

6- Andrey HURBET (Arménie)                             1 plays Mendelssohn at concert  95.2

7- Alexandre LOCHAK (France/USA)                   2                                                89

8- Nikolai  MARINOV (Bulgarie)                        1 plays danse bulgare at concert 95.2                                                           

9- Adéla MOTTLOVA( République Tchèque)        1                                                95

10- Vénélina NEUQUELMAN (france)                  1                                                91

11- Léonard ROUSSARD (France)                       2                                                88 

12- Tristan THOMAS (France)                            1                                                91

13- Emilis VILIMAS (Lituanie)                             1                                                90

14- Lucie GLORVIGEN (Norvège)                       1                                                 91 

 

11h20 à 13h

GROUPE 2. (10 à 12 ans)

1- Louis ABRAHAM (France)    absent

2- Xavier CHARLES (France)                            2                                                85

3- Diana COOPER (France)                               1 GRAND PRIX JOUE RAVEL        100

************************************8

10- Barbora KOMOSNA (République Tchèque)2                                               89

11- Dimitri MALIGNAN (France)                     1                                              94 

PAUSE DEJEUNER

15h15

12- Eva MYLLE (France)                                 3                                             84

13- Alexandrina POPOVA (Bulgarie)               2                                              89

14- Armine TEVANYAN (Arménie)                 1 plays Chopin at concert         95

15- Vincent VAN RYN (Pays-Bas)                   1                                               91 

************************************************

GROUPE 3 (13/14 ans)

2- Mariam BOMBRUN (France)                      1                                                 90 

3- Victoria GABOUNE (France)                  Certificat de participation

4- Pierre GIANFERRARA ( France/Italie) Excusé

5- Juliette JOURNAUX (France)                  1                                                   94

6- Dimitri MELIZ (France)                           3                                                   84     

7- Nathalia MILCHTEIN (France)                  1 Joue Valse Chopin au concert    97 

8- Yan OCZOWICZ (Pologne)                        Certificat de participation

9- Marion SALA (France)                            3                                                  80

10- Veselin STOYANOV (Bulgarie)               1                                                   90 

11- Akiko SUZUKI (Japon)                         1                                                    94  

12- Judith VAUQUIER (France)                  1                                                    91                                    

13- Amélie FU (France)                             3                                                   80

18h45

GROUPE 4  (15/16 ans)

1- Anaïs BEDNARSKA (France/Pologne) absente

2- Peter DIMOV (Bulgarie)                       1                                                    91

3- Jorge Emiliio GONZALES-BUAJASAN (Cuba) 1 plays Scriabine at concert   96

4- Alexandre METZGER (France)             2                                                     86       

5- Jana OTAHALOVA (République Tchèque) 1                                                94

 

Ден на славянската писменост и култура - 24 май
Още от най-древните запазени ръкописи на български книги можем да проследим традицията да се честват дните на двамата свети братя написали българската азбука - Св.Кирил (на 14 февруари) и Св.Методи...
21 май - СВ. КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА
Празникът Св. Св. Константин и Елена (Костадиновден) е последният пролетен празник, чиято обредност подсеща за настъпващото лято. Тачи се с ритуали само в...
Европейската нощ на музеите
Очаква се отново десетки музеи и галерии в цялата страна да се включат в с интересни изложби, концерти и разнообразни арт прояви.
Празникът на Светите Братя Кирил и Методий. Годишнина от първото им честване.
По идея на Найден Геров българското училище в Пловдив организира ...
Ден на Европа: празник на европейските общности
9 май - Ден на Европа9 май е един от европейските символи, които са част от образа на Европейския съюз наред със синьото знаме, химна и еврото (единната валута). На 9 май 1950 ...
6 май - ГЕРГЬОВДЕН
6 май - ГЕРГЬОВДЕН
6.5.2019 г. 8:00:00
Празникът, наричан в различните краища още и Гергювден, Гергевден, Гюрговден, Джурджовдън, се чества в деня на християнския светец Георги, който в народни...
 Седмицата след Великден се нарича Томина неделя
Това е първата седмица след Великден и поставя завършека на Великденския празничен цикъл. Тази седмица се нарича празна заради забраната да се работи каквото и да е. Празникът е свързан с ...
3 май - Световен ден на Свободата на печата
Световният ден на ;Свободата на печата се чества от 1992 г. по инициатива на ЮНЕСКО от 3 май 1991 г., утвърден от Общото събрание на ООН на 21 декември 1993 г.
2 МАЙ - БОРИСОВДЕН (църк.празник посветен на СВ. княз БОРИС-МИХАИЛ)
На 2 май източноправославната църква чества Борисовден - на този ден всички с имена Борис, Боряна, Борислав, Борислава празнуват своите именни дни.
1 май - Ден на труда - официален празник за Република България
1 май за България е Ден на труда и празник на КНСБ.