Бележки:

Captcha
Въведи кода от картинката

АНТОАНЕТА СТЕФАНОВА СЕ ОКИЧИ СЪС ЗЛАТО В ПЕКИН, БЪЛГАРИЯ ТРЕТА В КЛАСИРАНЕТО

Антоанета Стефанова спечели по безапелационен начин титлата в надпреварата по ускорен шах на първите Световни Олимпийски игри по Интелектуални спортове в китайската столица Пекин.

Бившата световна шампионка стигна до полуфиналите, спечелвайки 8 точки от 9 възможни. В предпоследния етап Стефанова елиминира състезаващата се за Англия Йованка Хуска с 1,5:0,5, а в решителната среща за златото срази за голямо разочарование на местната публика китайката Сюе Чжао с 2:0. Така Ети прибави злато към сребърния си медал от състезанието по блиц, а България заема трето място във временното класиране по нации. Стефанова засега с двете си отличия е най-добре представилия се спортист на Игрите. Шампионката на блиц и нова световна кралица Александра Костенюк, както и поставената под №1 Ифан Хоу, се представиха изключително слабо на рапид (5,5/9). Титлата при мъжете очаквано завоюва Сянчжъ Бу, победил на финала Антон Коробов от Украйна.